Viidennumero Race (Vanajaveden Purjehtijat)

  • Viidennumero Race 10.6.2017

    • SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn Ylitys h TULOS mpk
      1 ArielGuy 223193VVPPeka Rajahalmenn 0,96
      2 MikaelaSunwind 273188VVPUrpo Nykullann 1,00
      3 KesäheilaFE-833023VAri MurronmaaTarja Murronmaa, Arto  Lähteelä 1,05

    Viidennumero Race 11.6.2016

    SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn Ylitys h TULOS mpk
    1 Capella Finn 26
    V Juhani Pentti Jaana Pentti 1,00 22,62
    2 JolindaFE-743372V Tero HannulaSamu Pekonen, Matti-Pekka Kujala 0,98 22,51
    3 KesäheilaFE-833023VAri MurronmaaTarja Murronmaa, Arto ja Raila Lähteelä 1,05 23,93 5,09 4,7 0,09 21,96
    4 ArielGuy 223193VVPPekka Rajahalmenn 0,96

    Viidennumero Race 13.6.2015

  • SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn Ylitys h TULOS mpk
    1 Kesäheila FE-83 3023 V Ari Murronmaa Tarja Murronmaa, Arto ja Raila Lähteelä 1,05 33,38 6,88 4,85 0,00 31,79
    2 Mikaela Sunwind 27 3188 VVP Urpo Nykulla   1,00 31,74 6,75 4,70 0,00 31,74
    3 Ariel Guy 22 3193 VVP Heikki Caven nn 0,99 29,80 6,93 4,30 0,00 30,10
    4 Jolinda FE-74 3372 V  Tero Hannula Samu Pekonen, Matti-Pekka Kujala 0,98 29,31 7,15 4,10 0,15 28,63
    5 Kaisla FE-83 3372 V  Ismo Kuusisalo Tapio ja Atte Ylärakkola 1,05 29,48 6,89 4,28 0,00 28,08
    6 Katariina Guy 22 1201 V Juhani Pentti Jaana Pentti, Lasse Leviäkangas 0,96 26,27 6,31 4,16 0,00 27,36
    7 Hibiscus Sunwind 20 8519 VVP Ari Paulamäki nn 0,88 21,31 6,91 3,09 0,00 24,22

    Viidennumero Race 14.6.2014

    SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn Ylitys h TULOS mpk
    1 Jolinda FE-74 3372 V  Tero Hannula Samu Pekonen, Matti-Pekka Kujala 0,98 23,97 4,65 5,15 0,00 24,46
    2 Kesäheila FE-83 3023 V Ari Murronmaa Tarja Murronmaa, Arto Lähteelä, Erkki Saarivirta 1,05 23,97 4,45 5,39 0,00 22,83
    3 Ariel Guy 22 3193 VVP Pekka Rajahalme nn, nn 0,96 21,58 4,98 4,33 0,23 20,37
    4 Legenda FE-64   VVP Pentti Paloniitty nn 0,93 17,93 3,88 4,62 0,00 19,28
    DNF Mikaela Sunwind 27 3188 VVP Urpo Nykulla nn, nn 1,00        
    DNF Kaisla FE-83 3372 V  Ismo Kuusisalo Tapio ja Atte Ylärakkola 1,05        
    DNF Katariina Guy 22 1201 V Juhani Pentti Jaana Pentti, nn 0,96        
  • Viidennumero Race 15.6.2013

    • SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn Ylitys h TULOS mpk
      1 Kesäheila FE 83 3023 V Ari Murronmaa Tarja Murronmaa Arto Lähteelä 1,05 37,51 7,06 5,31 0,06 35,11
      2 Mikaela Sunwind 27   VVP Urpo Nykulla nn 1,00 33,64 6,77 4,97 0,00 33,64
      3 Maijami Helmsman 23 1201 V Markku Aalto nn 0,95 31,74 6,95 4,57 0,00 33,41
      4 Kaisla FE 83 3372 V  Ismo Kuusisalo Tapio ja Atte Ylärakkola 1,05 34,84 6,91 5,04 0,00 33,18
      5 Jolinda FE 74 6649 V Tero Hannula nn 0,98 30,34 6,98 4,35 0,00 30,96
      6 Katariina Guy 22 3462 V Juhani Pentti Jaana 0,96 29,48 6,59 4,47 0,00 30,71
      7 Hildegaard H-vene 730 VVP Olli Tuomi nn 1,05 30,54 6,94 4,40 0,00 29,09
      8 Ariel Guy 22 3193 VVP Pekka Rajahalme nn 0,96 27,70 6,47 4,28 0,00 28,85
      9 Hibiscus Sunwind 22 74 VVP Ari Paulamäki - 0,88 23,25 6,89 3,37 0,00 26,42
      DNF Lucky Few Maxi 77   VVP Tapio Vesamäki nn 1,00 1,65     0,00  
      DNF   Joe 17   LPS? Antti Kettunen nn 0,87 1,65        

    Viidennumero Race 16.6.2012

  • SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn Ylitys h TULOS mpk
    1 Kesäheila FE-83 3023 V Ari Murronmaa Erkki Saarivirta,  Arto Lähteelä 1,05 15,17 6,75 2,25 0,00 14,45
    2 Mikaela Sunwind 27 3188 VVP Urpo Nykulla   1,00 15,67 7,53 2,08 0,53 13,45
    3 Alma Scanper 22   VVP Pentti Paloniitty   1,00 15,17 7,50 2,02 0,50 13,15
    4 Hildegaard H-Vene 730 VVP Olli Tuomi   1,05 15,17 7,40 2,05 0,40 12,89
    5 Kaisla FE-83 3372 V  Ismo Kuusisalo Tapio ja Atte Ylärakkola 1,08 15,17 7,58 2,00 0,58 11,89
    6 Maijami Helmsman 23 1201 V Markku Aalto Eero Latvastenmäki 0,95 12,60 7,52 1,68 0,52 11,44
    7 Hibiscus Sunwind 20 8519 VVP Ari Paulamäki   0,88 13,36 8,22 1,63 1,22 10,69
    8 Ariel Guy 22 3193 VVP Pekka Rajahalme   0,96 15,77 8,57 1,84 1,57 10,42
  • Viidennumero Race 12.6.2010

  • SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn TULOS mpk
    1 Kesäheila FE-83 3023 V Ari Murronmaa Tarja Murronmaa, Erkki Saarivirta 1,04 23,35 4,99 4,68 22,45
    2 Maijami Helsman 23 1201 V Markku Aalto nn 0,96 17,96 5,19 3,46 18,71
    3 Kaisla FE-83 3372 V Ismo Kuusisalo Tapio ja Atte Ylärakkola 1,04 18,91 4,67 4,05 18,18
    4 Ariel Guy 22 5526 VVP Pekka Rajahalme nn 0,96 13,01 4,97 2,62 13,55
    DNF Stina Columbia 23 4438 VVP Jarmo Linnakaari - 0,93
    DNF H-vene VVP Olli Tuomi nn 1,05
    DNF Mikaela Sunwind 27 VVP Urpo Nykulla nn 1,00
  • Viidennumero Race 13.6.2009

    SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn TULOS mpk
    1 Mikaela Sunwind 27   VVP Urpo Nykulla nn 1,00 17,43 6,93 2,51 17,4
    2 Kesäheila FE 83 3023 Ari Murronmaa Tarja Murronmaa, Arto Lähteelä 1,04 17,47 6,92 2,52 16,8
    3 Nonna FE 83 2437 VVP Antero Aaltonen   1,04 16,62 6,93 2,40 16,0
    4 Kaisla FE-83 3372 V Ismo Kuusisalo Leena Kuusisalo 1,04 15,23 6,52 2,34 14,6
    5 Ebba Rock 20 225 VVP Heikki Caven  - 0,97 14,3 7,09 2,02 14,4
    6 Zady Hai 277 V Pentti Rautanen  - 1,00 14,18 7,08 2,00 13,9
    7 Stina Columbia 23 4438 VVP Jarmo Linnakaari  - 0,93 11,96 6,51 1,84 12,9
    8 Maijami Helmsman 23 1201 V Markku Aalto nn 0,98 12,36 6,47 1,91 12,6
    9 Ariel Guy 22   VVP Pekka Rajahalme nn 0,99 10,55 6,99 1,51 10,7
    10 Jolinda FE-74 6649 V Seppo Sairanen Tellervo Sairanen 0,98 9,21 6,15 1,50 9,4

 

  • Viidennumero Race 14.6.2008

    SIJA VENE TYYPPI NRO SEUR KIPPARI MIEHISTÖ LYS MATKA AIKA h NOP. kn TULOS mpk
    1 Ebba Rock 20 225 VVP Heikki Caven   0,94 28,56 6,77 4,22 30,38
    2 Mikaela Sunwind 27   VVP Urpo Nykulla Johanna Haapakoski 1,03 29,84 6,77 4,41 28,97
    3 Zady Hai 277 V Pentti Rautanen   1,00 31,72 7,38 4,30 28,46
    4 Jolinda FE-74 6649 V Seppo Sairanen Mika Huovinen 1,02 31,72 7,35 4,31 28,11
    5 Kesäheila FE 83 P3023 Ari Murronmaa Tarja Murronmaa, E.Saarivirta 1,04 28,05 6,58 4,26 26,97
    6 Kaisla FE-83 3372 V Ismo Kuusisalo Tapio ja Atte Ylärakkola 1,07 28,66 7,14 4,01 25,71
    7 Maijami Helmsman 23 H1201 V Markku Aalto Pasi Ukkola 0,98 24,60 6,73 3,65 25,10
    8 Amante FE 64 21467 V Juhani Pentti Jaana Pentti, L.Leviäkangas 0,93 24,35 7,21 3,38 24,66
    9 Ida FE 64 3531 V Reino Isotalo Sirkka-Liisa Isotalo 0,93 24,56 7,27 3,38 24,46
    10 Stina Columbia 23 4438 VVP Jarmo Linnakaari   0,93 24,75 7,39 3,35 23,82
    11 Ariel Guy 22   VVP Pekka Rajahalme Pasi Niemelä 0,96 21,41 7,35 2,91 20,16

 

  • Viidennumero Race 2007

    SIJA

    VENE

    TYYPPI

    NRO

    SEUR

    KIPPARI

    MIEHISTÖ

    LYS

    MATKA

    AIKA h

    NOP. kn

    TULOS mpk

    1

    Deputant

     

    69

    VVP

    Pentti Paloniitty

    Pentti Kokko

    0,91

    15

    7,19

    2,15

    16,11

    2

    Kesäheila

    FE-83

    3023

    V

    Ari Murronmaa

    Arto Lähteelä, Erkki Saarivirta

    1,07

    15

    6,26

    2,47

    14,44

    3

    Stiina

    Columbia 23

    4438

    VVP

    Jarmo Linnakaari

      - 

    0,93

    13

    7,08

    1,85

    13,76

    10

    Amante

    FE-64

     

    V

    Juhani Pentti

    Jaana   Pentti

    0,93

    0

     

     

    DNF

    10

    Jolinda

    FE-74

    6649

    V

    Seppo Sairanen

    Tellervo  Sairanen

    0,99

    0

     

     

    DNF

    10

    Cara Mia

    H-323

    3804

    VVP

    Ilkka Korhonen

    Pasi  Niemelä

    1,10

    0

     

     

    DNF

    10

    Maijami

    Helsman 23

    1201

    V

    Markku Aalto

    Pasi  Ukkola

    0,96

    0

     

     

    DNF

    10

    Ebba

    Rock 20

    225

    VVP

    Heikki Cavén

    Marko  Alanko

    0,94

    0

     

     

    DNF

    10

    Ariel

    Guy 22

    3193

    (VVP)

    Valovirta

    Kuosmanen

    0,96

    0

     

     

    DNF

 

  • Viidennumero Race 2006

    SIJA

    VENE

    TYYPPI

    NRO

    SEUR

    KIPPARI

    MIEHISTÖ

    LYS

    MATKA

    AIKA h

    nop. kn

    TULOS mpk

    1

    Viivi-Täti

    Albin Karlskrona Viggen

    327

    VVP

    Vesa Alarotu

    Liisa Alarotu

    0,94

    13,53

    7,04

    1,92

    14,24

    2

    True Blue

    Vital 26

    8349

    VVP

    Henry Lindholm

    S. Helminen, P. Suomala

    1,12

    16,82

    8,06

    2,09

    11,06

    3

    Ida

    FE-64

    3531

    V

    Reino Isotalo

    Sirkka-Liisa Isotalo

    0,93

    9,44

    7,24

    1,30

    9,47

    4

    Ariel

    Guy 22

    3193

    VVP

    Pekka Rajahalme

    Lallukka, Kuosmanen

    0,96

    9,36

    7,11

    1,32

    9,45

    5

    Maijami

    Helsman 23

    1201

    V

    Markku Aalto

    Maire Pylkkänen

    0,96

    9,95

    8,37

    1,19

    6,97

    6

    Ebba

    Rock 20

    225

    VVP

    Heikki Cavén

    --

    0,94

    11,15

    8,90

    1,25

    6,79

    12

    Ketku

    Päijän Folk

    4104

    VVP

    Pentti Paloniitty

    Risto Kokko

    1,01

    0,00

     

     

    DNF

    12

    Jolinda

    FE-74

    6649

    V

    Seppo Sairanen

    --

    0,99

    0,00

     

     

    DNF

    12

    Wilma

    Rock 20

    8055

    VVP

    Urpo Nykulla

    Johanna Haapakoski

    0,97

    0,00

     

     

    DNF

    12

    Kaisla

    FE-83

    3372

    V

    Ismo Kuusisalo

    Tapio Ylärakkola

    1,07

    0,00

     

     

    DNF

    12

    Kesäheila

    FE 83

    3023

    V

    Ari Murronmaa

    T. Murronmaa, E.Saarivirta

    1,07

    0,00

     

     

    DNF

 

  • Viidennumero Race 2005

     

     

     

    VANAJAVEDEN PURJEHTIJAT

     

     

     

     

     

     

     

    SIJA

    VENE

    SEUR

    KIPPARI

    GASTI

    LYS

    MATKA

    AIKA h

    NOP. kn

    YLITYS h

    TULOS mpk

    1

    Ida

    V

    Reino Isotalo

    Sirkka-Liisa Isotalo

    0,93

    20,70

    6,90

    3,00

    0,00

    22,26

    2

    Tuulenkukka

    V

    Petri Närvä

    Matti Salo

    1,07

    23,15

    6,96

    3,33

    0,00

    21,64

    3

    Jolinda

    V

    Seppo Sairanen

    Tellervo Sairanen

    0,99

    20,91

    6,91

    3,03

    0,00

    21,12

    4

    Wilma

    VVP

    Urho Nykulla

     

    0,94

    21,52

    7,37

    2,92

    0,37

    20,61

    5

    Ebba

    VVP

    Heikki Caven

     

    0,94

    19,21

    6,88

    2,79

    0,00

    20,44

    6

    Nonna

    VVP

    Antero Aaltonen

    Vesa Koskinen

    1,04

    21,12

    6,78

    3,12

    0,00

    20,31

    7

    Viivi-Täti

    VVP

    Vesa Alarotu

    Anna Alarotu

    0,94

    20,40

    7,64

    2,67

    0,64

    18,06

    8

    Maijami

    V

    Markku Aalto

    Ritva Sagir

    0,98

    16,21

    6,88

    2,36

    0,00

    16,54

    9

    Amante

    V

    Juhani Pentti

    Jaana Pentti

    0,93

    15,24

    6,13

    2,49

    0,00

    16,39

    10

    Tiira

    V

    Ari Murronmaa

    Tarja Murronmaan

    0,94

    15,24

    6,20

    2,46

    0,00

    16,21

    11

    Stiina

    VVP

    Jarmo Linnakaari

     

    0,93

    15,00

    6,80

    2,21

    0,00

    16,13

    12

    Yvonne

    VVP

    Pentti Paloniitty

    Pentti Pokko

    0,88

    15,00

    7,24

    2,07

    0,24

    15,93

    13

    Georgine

    V

    Kalevi Visala

    Markku Salminen

    0,96

    15,24

    6,19

    2,46

    0,00

    15,88

    14

    Merituuli

    V

    Kimmo Hell

    Olli Rantala

    1,07

    14,15

    6,76

    2,09

    0,00

    13,22

    15

    Kaisla

    V

    Ismo Kuusisalo

    Keijo Lehtinen

    1,07

    14,68

    7,16

    2,05

    0,16

    13,09

    16

    Ariel

    VVP

    Pekka Rajahalme

    Juha Lallukka

    0,96

    10,01

    5,50

    1,82

    0,00

    10,43

 

  • Pirkka-Hämecup I : Viidennumero-race 2004

    Sijoitus

    Vene

    Kippari

    Miehistö

    LYS

    Tulos mpk

    1

    Viivi-Täti

    Vesa Alarotu

    Liisa & Anna Alarotu

    0,94

    15,96

    2

    Amante

    Juhani Pentti

    Jaana Leviäkangas

    0,93

    14,37

    3

    Ebba

    Heikki Caven

     

    0,94

    13,46

    4

    Tuulenkukka

    Petri Närvä

    Tuija Hölttä

    1,07

    13,42

    5

    Jolinda

    Seppo Sairanen

    Tellervo Sairanen

    0,99

    12,34

    6

    Stiina

    Jarmo Linnakaari

     

    0,93

    11,40

    7

    Maijami

    Markku Aalto

    Maija Aalto

    0,98

    10,95

    8

    Merituuli

    Kimmo Hell

    Heikki Virkki, Olli Rantala

    1,07

    10,48

    9

    Hope

    Pentti Paloniitty

    Risto Kokko

    1,17

    10,44

    10

    Nicolina

    Ilkka Korhonen

    Eero Korhonen

    0,99

    10,25

    11

    Kaisla

    Tapio Ylärakkola

    Ismo Kuusisalo

    1,07

    9,77

    12

    Ariel

    Pekka Rajahalme

    Juha Lallukka

    0,99

    8,07